Yhteystiedot

Henkilökunnan ja opettajien sähköpostiosoite on muotoa:
etunimi.sukunimi@lapinlahti.fi

Lapinlahden Lukio ja Kuvataidelukio
Kivistöntie 2
73100 Lapinlahti
Lapinlahti-salin esite

Rehtori
Juhani Sammallahti
040 488 3251
juhani.sammallahti@lapinlahti.fi

Koulutussuunnittelija
Kati Sammallahti (koulumatkat, lukion esittelyt vierailijoille, yleistietoa lukiosta)
040 488 3212
kati.sammallahti@lapinlahti.fi

Opintosihteeri
Päivi Jokikokko (opintotuki, yleistietoa lukiosta, salin varaukset)
040 488 3252
paivi.jokikokko@lapinlahti.fi

Opinto-ohjaaja
Riitta Winberg (lukioon hakeminen, opintojen suunnittelu, ongelmat opinnoissa, jatko-opinnot)
040 488 3241
riitta.winberg@lapinlahti.fi

Terveydenhoitaja

Meri-Tuulia Koskinen (terveyteen ja jaksamiseen liittyvät asiat)
040 488 3331
meri-tuulia.koskinen@lapinlahti.fi

Koulukuraattori
Aki Mannila (opinnot, sosiaaliset suhteet, vapaa-aika, asuminen ja elämänhallinta)
040 488 3183
aki.mannila@lapinlahti.fi

Koulukupsykologi
Elina Komulainen (oppimisvaikeudet)
040 488 3182
elina.komulainen@lapinlahti.fi

Opettajat

Blinnikka Antti, ortodoksinen uskonto, antti.blinnikka@iisalmi.fi

Eskelinen Mervi, arkkitehtuuri, lastu@lastu.fi

Huttunen Satu, kuvataideaineet, satu.huttunen@lapinlahti.fi

Hämäläinen Esa, biologia, maantiede, terveystieto, esa.hamalainen@lapinlahti.fi

Hämäläinen Titta, kuvataideaineet, titta.hamalainen@lapinlahti.fi

Juutilainen Tuula, englanti, saksa, tuula.juutilainen@lapinlahti.fi

Kinnunen Heikki, matematiikka, fysiikka, kemia, heikki.kinnunen@lapinlahti.fi

Kokkonen Ulla, äidinkieli ja kirjallisuus, ulla.kokkonen@lapinlahti.fi

Kolehmainen Satu, englanti, ranska, espanja, satu.kolehmainen@lapinlahti.fi

Kulju Jyrki, liikunta, jyrki.kulju@lapinlahti.fi

Laitinen Antti, videokuvaus, graafinen suunnittelu, antti.laitinen@grafiant.fi

Linnove Jenni, keramiikka

Luomi Henna, uskonto, elämänkatsomustieto, henna.luomi@lapinlahti.fi

Martikainen Eeva, taidehistoria, eeva.maria.martikainen@gmail.com

Partanen Miia, kemia, fysiikka, matematiikka, miia.partanen@lapinlahti.fi

Pasanen Hanna Mari, historia, yhteiskuntaoppi, hanna.pasanen@lapinlahti.fi

Pentikäinen Ismo, uskonto, psykologia,filosofia, ismo.pentikainen@lapinlahti.fi

Riekkinen Eeva, musiikki, ilmaisutaito, eeva.riekkinen@lapinlahti.fi

Rissanen Miia, englanti, ruotsi, miia.rissanen@lapinlahti.fi

Salmela Risto, matematiikka, kemia, risto.salmela@lapinlahti.fi

Tolvanen Pirkko, äidinkieli ja kirjallisuus, pirkko.tolvanen@lapinlahti.fi

Vanninen Päivi, mahis-opinto-ohjaaja, paivi.vanninen@ysao.fi

Varkoi Annukka, liikunta, annukka.varkoi@lapinlahti.fi