Lukioon valitut 2017

Lapinlahden Lukio ja Kuvataidelukion yleislinjalle on valittu seuraavat opiskelijat:
Bollström, Salla Camilla                         Myöhänen, Heidi Sara Emilia
Fomin, Niko Johannes                             Oikarinen, Otto Herman Eemeli
Haatainen, Salla Susanna                      Pykäläinen, Pekka Tapani
Hautala, Esko Tapani                                Rahkola, Helmi Veera Maria
Heide, Oona Josefiina                             Riikonen, Ada Anniina
Heikkinen, Hanne Pauliina                   Rissanen, Eino Otava
Hukkanen, Jesse Markus                      Roth, Mikael Waltteri
Jokikokko, Pihla Kanerva                      Ruotsalainen, Aku Ville Petteri
Juntunen, Eerin Liisa Karela                Salolahti, Martta Karoliina
Kaatrasalo, Rasmus Kalle Hannes    Sneck, Vilma Katri Rebekka
Korhonen, Elli Elina                                   Suikkanen, Fiia Lotta Katriina
Korkalainen, Jarno Antti Eemeli       Tiihonen, Aada Linnea
Koski, Angelica Sofia Isabella              Tukiainen, Lotta Riina Eveliina
Kärkkäinen, Joonas Kasperi                Tuovinen, Arvi Severi
Kääriäinen, Tatu-Markus Juhani       Turunen, Enni Ira Henriina
Laukkanen, Nuutti Paavo Tapani       Tynnyrinen, Emmi Helena
Lukkari, Lyydia Vilhelmiina                   Vihtala, Alisa Anna Aurora
Lyyra, Severi Pekka Valtteri                  Vikki, Liisa Karoliina
Lyytinen, Jonna Maaria                           Väisänen, Janne Markus Eemeli
Miettinen, Roni Leander

Lapinlahden Lukio ja Kuvataidelukion kuvataidelinjalle on valittu seuraavat opiskelijat:

Aittola, Cecilia Iida Sisko                        Mikkonen, Emma Anneli Mikaela
Jaakkonen, Venla Aino Alisa                Nieminen, Juuli Anna Ilona
Huttunen, Vanessa Peppina                 Pirnes, Katri Johanna
Kauhanen, Emmi Alida                            Reimaa, Johanna
Kauppinen, Mira Johanna                     Räisänen, Tomi Antero
Korpinen, Roosa Iida Elina                    Räsänen, Riina Kristiina
Kuosmanen, Mira-Maaria Annika    Rönkkö, Anniina Laura Emilia
Lappalainen, Aleksi Johanne s            Solehmainen, Ella Aliisa
Lappalainen, Jyri Heikki Petteri        Toivanen, Minna Leena Melissa
Lappalainen, Viivi Karoliina                 Väisänen, Laura Eveliina
Matjussi, Heidi Kristiina

Listassa niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan julkaista valintojen tulokset Internetissä.

Onnittelut valituille ja tervetuloa lukioomme!